Współpracujemy:

 

Galeria: Dzień Otwarty w I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku w dniu 04 czerwca 2019 r. zorganizowało „Piknik u Jana”. Do szkoły zostali zaproszeni uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich wychowawcy i nauczyciele. Przybyło ponad 250 gości. Liceum przygotowało grę terenową, która zawierała szereg konkurencji związanych z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego: znajdź Czarnolas w Google.maps, chronologiczne wydarzenia z życia Jana, rozpoznaj Jana, puzzle Kochanowski, ukryci Kochanowscy, zwierzęta we fraszkach poety i inne.

Uczniowie w grupach rywalizowali o I miejsce i puchar. Zwyciężył zespół uczniów „Safari” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku z klasy VIII B: Mateusz Polakowski, Katarzyna Witkowska, Michał Siemaszko, Anna Godlewska, Patrycja Gawędzka, Patryk Openchowski. Część uczniów wzięła udział w malowaniu portretów patronów szkół, w których się uczą, i rozgrywkach sportowych. Czas został urozmaicony tańcem zumba i grą komputerową VR. Uwieńczeniem było wspólne ognisko, gorąca kiełbaska, ciasteczka, herbata. Piknik miał za zadanie integrację młodzieży i zachęcenie jej do kontynuowania dalszej nauki w naszej szkole- I LO w Olecku.

Sponsorami imprezy byli: masarnia rodzinna państwa Skorupskich, masarnia państwa Jurskich „Jaren”, piekarnia „Młyn” państwa Sobańskich oraz p. Przemysław Atkielski, który ufundował puchar. Dziękujemy za wsparcie finansowe „Pikniku u Jana”. Organizacją spotkania młodzieży zajęli się dyrekcja, nauczyciele liceum oraz uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczyciela geografii p. Zbigniewa Stefanowskiego.

                                                                      Mariola Pezowicz