SUKCESY uczniów I LO w konkursach matematycznych!

phoca thumb m konkurs mat 02      W tym roku tradycyjnie już uczniowie brali udział w konkursach matematycznych. Czas na podsumowanie ich rezultatów. Osiągnęli w nich wysokie wyniki w kraju, województwie i rejonie. Mamy wśród nich laureata, jak też trzech uczniów, którzy zdobyli indeksy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Cieszy bardzo fakt, że są wśród nich dwie uczennice z klasy drugiej.

 I. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”
  1. Michał Złotnik – ucz. klasy 1a – laureat
  2. Magdalena Dąbrowska, Magdalena Piotrowska, Aleksander Krupa – kl. 2a – finaliści etapu centralnego.

Czytaj więcej: SUKCESY uczniów I LO w...

Kolejny finał w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea” z udziałem uczniów I LO

phoca thumb m pangea1Już po raz kolejny uczniowie I LO wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”. W tym roku wzięło udział ok. 13 tyś. Uczestników sz kół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu finałowego z liceów przeszło 158 uczestników. Warto podkreślić, iż patronatem merytorycznym jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Czechach i Węgrzech.

Celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

Czytaj więcej: Kolejny finał w...

Warmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne

phoca thumb m foto zawody matWarmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne organizowane są po raz 15. przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Mają one charakter ogólnopolski i odbywają się w trzech niezależnych kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnzjalne. Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku wzięła w tym udział. W zawodach uczestniczyło około 500 uczniów z  43 szkół  ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowało się 131 uczniów z 29 szkół.

Z I LO na finał pojechało 6 osób -  z trzecich klas: Mateusz Biszewski, Szymon Kowalewski, Krzysztof Święcicki, a z drugich: Magdalena Dąbrowska, Magdalena Piotrowska i Urszula Tomczyk.

Czytaj więcej: Warmińsko – Mazurskie...

Maks Matematyczny

phoca thumb m img 5326Aleksander Krupa uczeń klasy 2a wziął udział w Internetowym i Interaktywnym Konkursie Matematycznym „Maks Matematyczny”.

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. W znacznej części nie wymaga on wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.

Zadaniem konkursowym uczestnika jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w dniu konkursu w formie internetowych gier matematycznych. Olek, jako jedyny ze szkoły, wziął w nim udział i uzyskał 4. miejsce w województwie.

Czytaj więcej: Maks Matematyczny

Zmagania matematyczne

dzien matematyki14 marca 2017 roku na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się Turniej Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie prawie wszystkich klas naszej szkoły. Tak młodzież świętowała Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki. Hasłem przewodnim tegorocznego Turnieju było: "Pieniądze to nie wszystko".

Czytaj więcej: Zmagania matematyczne

Dzień liczby Pi a urodziny Einsteina?

phoca thumb m img 5204Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych (lokalnie w Polsce). Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data "14 marca" zapisywana jest w USA właśnie jako "3.14".

Głównym celem obchodzonego dnia jest popularyzacja zagadnień matematycznych, poprzez jej najbardziej popularną stałą, którą jest jedyna liczba, mająca swoje święto. W tym dniu chcemy udowodnić, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Czytaj więcej: Dzień liczby Pi a urodziny...

Alfik Matematyczny

alfikkZnamy już wyniki XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 68 tysięcy uczestników z 1508 szkół. W województwie warmińsko – mazurskim przystąpiło 1784 uczniów, a w naszym liceum 10 osób. I miejsce w szkole uzyskał Aleksander Krupa (klasa 2a) i ze swoim wynikiem uplasował się na 6 miejscu w województwie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród klas drugich. 

Czytaj więcej: Alfik Matematyczny

Wszyscy lubią Sudoku!

phoca thumb m sudoku 2017 02110 stycznia 2017roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego odbył się finał I Powiatowego Konkursu „ Sudoku Lubię to! Uroczystość rozpoczęto od przywitania gości: starosty Kazimierza Iwanowskiego, przedstawicieli Radia 5, a przede wszystkim uczestników oraz koordynatorów konkursu. Nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie idea zaproponowana przez nauczycielkę matematyki I LO Elżbietę Guziejko, jednocześnie organizatorce i propagatorce konkursów związanych z zagadnieniami matematycznymi. Niezwykle ważna okazała się pomoc partnerów – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza –Pani Eligii Bańkowskiej, a także dyrektor Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika – Pani Barbary Taraszkiewicz, dyrektora I LO Leszka Olszewskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań także wspaniałym rodzicom, których reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 – Pani Joanna Skorupska- Gałkowska. Kilka ciekawostek o samym Sudoku przedstawiła uczennica I LO Małgorzata Zduniak.

Czytaj więcej: Wszyscy lubią Sudoku!

Dobra passa matematyków z I LO trwa

phoca thumb m matma1I Liceum Ogólnokształcące w Olecku może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami w konkursach matematycznych. Oprócz finalistek etapu centralnego w konkursie organizowanym przez Politechnikę Warszawską, mamy jeszcze finalistów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”, którego finisz odbył się 29 kwietnia w Warszawie i uczestniczyły w nim: z klas pierwszych: Magdalena Drobiszewska i Aleksander Krupa, z drugich: Mateusz Biszewski. Ze względu na rozdanie w tym dniu świadectw ukończenia szkoły, nie pojechali uczniowie z klas maturalnych: Angelika Motulewicz, Olga Przekop, Aleksandra Wilke i Cezary Szmurło. W tym konkursie do ostatniego etapu zostaje zakwalifikowanych 150 osób z najlepszymi wynikami z kraju w danej kategorii. Konkurs jest organizowany przez Meridian International School we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu w Warszawie.

Czytaj więcej: Dobra passa matematyków z I...

Forum matematyków i informatyków

phoca thumb m forum2016 2614 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące w Olecku zorganizowało wspólnie z Politechniką Białostocką i CKU z Białegostoku konferencję, która była skierowana do nauczycieli matematyki i informatyki. Przybyłych nauczycieli powitał dyrektor Leszek Olszewski i dr hab. Dorota Mozyrska – Prodziekan ds. Promocji i Współpracy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Zgromadzeni wysłuchali następujących tematów:

1. Ocenianie. Analiza wyników egzaminów zewnętrznych - mgr Teresa Chrostowska, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku,
2. Kilka słów o kombinatoryce - prof. dr hab. Czesław Bagiński,
3. Geometria z programem C.A.R. - dr hab. Dorota Mozyrska,
4.Geometryzacja w nauczaniu matematyki - dr Edward Zych,
5. Jak aktywizować uczniów na lekcjach informatyki w gimnazjum - mgr Marek Dudzicz,
6. Stworzenie pierwszego bloga w oparciu o Wordpress i Microsoft Azure - Piotr Jurkiewicz, Koło Naukowe Grupa .NET Politechniki Białostockiej.

Czytaj więcej: Forum matematyków i...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz