Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

jacek Kaczmarski to moja droga WARTO PRZECZYTAĆ

"Jacek Kaczmarski. To moja droga"

Autor: Krzysztof Gajda

Historia barda Solidarności, szalonego romantyka i niespokojnego ducha.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

Wydarzenia

Cze
24

24 Cze 2017 - 31 Sie 2017

Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

phoca thumb m wycieczka wig park201506W dniu 25 marca 2015r. odbyła się wycieczka uczniów klas IA i IB naszego liceum do Wigierskiego Parku Narodowego i Okręgowego Muzeum w Suwałkach.
Uczestnicy wycieczki realizowali zadania zawarte w podstawie programowej z biologii, w ramach której była organizowana wycieczka, oraz z innych przedmiotów: j. polskiego, historii, geografii. Uczniowie poznawali dzieje naszego regionu, jego dziedzictwo kulturowe, środowisko przyrodnicze, rozwijając przy tym swoją wrażliwość estetyczną oraz zamiłowanie do zwiedzania muzeów i wystaw.

Jednocześnie w ramach Dnia Przedsiębiorczości poznawali nowe zawody, rozmawiając z ludźmi pracującymi, którzy chętnie opowiadali o swojej pracy.
Swoją nabytą wiedzą, wrażliwością, wrażeniami i spostrzeżeniami dzielą się poniżej uczennice klasy IB: Weronika Gorlo, Marcela Wojciechowska, dołączając do tego pamiątkowe zdjęcia.
„Jedną z większych atrakcji Suwalszczyzny jest muzeum Wigierskiego Parku Narodowego, w którym klasy pierwsze miały okazję zagościć podczas naszej szkolnej wycieczki 25.03.2015r. Jest to piękny budynek, naokoło którego znaleźć można unikalny krajobraz fauny i flory. W środku zastaliśmy pięknie wykonane wnętrza i wystawy stałe oraz okresowe, bogato wyposażone w różnego rodzaju ozdoby. Na początku zgromadziliśmy się całą grupą w sali projekcyjnej, w której odbyła się krótka prezentacja na temat funkcjonowania i rozmieszczenia przestrzennego muzeum. Prowadził ją pracownik, a zarazem projektant wystaw tego muzeum. Po krótkiej konwersacji, każdy indywidualnie udał się na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. Oprócz wielu informacji zapisanych na gablotach można tam było znaleźć także interaktywną formę opisu w postaci wyświetlaczy multimedialnych oraz audycji dotyczących środowiska Wigier. Poznaliśmy historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe. Szczególnie ciekawą wystawą była makieta obozowiska łowców reniferów, którzy zamieszkiwali kiedyś te tereny i drewniany most pełniący rolę przewodnika po świecie jeziornych odgłosów ptaków. Obok muzeum znajduje się plac zabaw oraz krótka drewniana ścieżka otoczona drzewami, prowadząca prosto na parking przed budynkiem. Drugim punktem naszej eskapady było Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Naszym przewodnikiem była młoda kobieta, która świetnie potrafiła opowiadać i wyjaśniać dzieje oraz modę dawnych wieków Suwalszczyzny. Poza wieloma starymi egzemplarzami notatek i zapisków dawnych profesorów i pracowników, można było także zobaczyć i poznać „od kuchni” życie na tych terenach kilka tysięcy lat temu. Kolejną ważną atrakcją jest stała wystawa poświęcona malarstwu Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Na większości jego obrazów, które tam widzieliśmy, motywem przewodnim są wilki. Mieliśmy również możliwość dokładnego przyjrzenia się wielu drzeworytom tego artysty. Po kilku godzinach spędzonych na zwiedzaniu i zachwycaniu się różnorodnością i pięknem zgromadzonych tam dzieł, wróciliśmy z powrotem do Olecka.”

Galeria z wycieczki

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz