Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

jacek Kaczmarski to moja droga WARTO PRZECZYTAĆ

"Jacek Kaczmarski. To moja droga"

Autor: Krzysztof Gajda

Historia barda Solidarności, szalonego romantyka i niespokojnego ducha.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

Żegnajcie książki, witajcie wakacje!

phoca thumb m img 7895Czerwiec to dla uczniów czas podsumowania wyników w nauce i długo wyczekiwanych wakacji. Podczas akademii podsumowano rok szkolny 2016/2017. Dyrektor szkoły nagrodził najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów naszej szkoły.

Świadectwo z paskiem otrzymało 18 uczniów, najwyższą średnią może pochwalić się uczennicy klasy 2a – Barbara Kamińska – 5,75. Wśród klas najwyższą średnią wypracowała klasa 2a – 4,15. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 1a, zaś klasa 1b2 była trzecia. Najwyższą frekwencją w szkole może pochwalić się klasa 1a – 94,4%, następne klasy to 2a oraz 1b2.

Czytaj więcej: Żegnajcie książki, witajcie...

To już ostatnie, wyjazdowe "Czwartki z Humanistyką" I LO na UWM w Olsztynie

phoca thumb m 20170608 100728Już po raz kolejny uczniowie I LO w Olecku odwiedzili Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie. Jednak tym razem nie wybrali się tam sami. Wyjazd zorganizowała Emilia Przemielewska. Tym razem w podróży towarzyszyła nam I klasa Gimnazjum nr 2 w Olecku, nad którą czuwało baczne oko wychowawczyni Magdaleny Siwko. Młodzieżą licealną opiekowali się odpowiednio Emilia Przemielewska i wychowawca klasy Paweł Kurowski. Ten swoisty wyjazd integracyjny okazał się doskonałą próbką tego, co czeka być może niektórych w przyszłości. Z LO pojechała klasa o profilu humanistycznym B1, natomiast z gimnazjum klasa z innowacją medialną.

Czytaj więcej: To już ostatnie, wyjazdowe...

Nasi uczniowie z wizytą w mieście Wyspiańskiego

phoca thumb m img 6895We środę 31.05 maja klasy 1A, 1B2 i 2A udały się pociągiem na czterodniową wycieczkę do Krakowa. Po uciążliwej podróży i stresujących przesiadkach Kraków zaskoczył piękną wakacyjną pogodą.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić Krakowski Kazimierz oraz Stare Miasto. Jednym z najciekawszych punktów podróży było spędzenie kilku godzin w Muzeum Narodowym, w którym odbyły się warsztaty dotyczące twórczości Stanisława Wyspiańskiego. To właśnie tam młodzież mogła zafascynować się pięknem obrazów, między innymi "Hołdem Pruskim" Jana Matejki czy też "Szałem" Władysława Podkowińskiego. Nie obyło się również bez zachwytów nad słynną "Damą z gronostajem".

Czytaj więcej: Nasi uczniowie z wizytą w...

Ogromny sukces „Moralności pani Dulskiej” na deskach Mazurskiego Dworu!

phoca thumb m moralnosc 01Tak, tak. Uczniowie I LO po raz kolejny sprawili wielką niespodziankę swoim wiernym widzom. Tym razem wystawili w Mazurskim Dworze jedno z największych dzieł polskiej pisarki, Gabrieli Zapolskiej, autorki licznych dramatów i powieści. Reżyserem spektaklu była Emilia Przemielewska. Książka Zapolskiej to dobrze napisany dramat naturalistyczny, a więc gatunek, którego podstawową cechą jest ukazanie jakiegoś środowiska społecznego, warunków jego życia i wynikających z tego konfliktów. W przypadku "Moralności Pani Dulskiej" autorka podjęła się krytyki mieszczaństwa, obnażając jego największe wady. Posługuje się przy tym przystępnym językiem, który nawet współczesnemu czytelnikowi nie powinien przysporzyć trudności ze zrozumieniem tekstu. Tytuł dramatu sugeruje już na samym początku czytelnikowi, czego może się spodziewać po książce. Autorka postawiła sobie za cel zdemaskowanie obłudy i ukazanie prawdy o filistrach.

Czytaj więcej: Ogromny sukces „Moralności...

6 kwietnia 2017 – jedyny taki czwartek w województwie Warmińsko-Mazurskim, bo to "Czwartek z Humanistyką" w I LO

phoca thumb m img 5534Tak, tak to właśnie 6 kwietnia stał się długo oczekiwanym czwartkiem przez licealistów ze szkoły, której patronem jest J. Kochanowski. Kiedy już wszystko dzięki Elżbiecie Guziejko i Emilii Przemielewskiej było dopięte na ostatni guzik, dokładnie chwilkę po 9 do szkoły przyjechali jakże zacni goście - przedstawiciele Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie. Zostali on powitani i niezwykle serdecznie przyjęci przez społeczność uczniowską. Kwiaty otrzymała Pani Prodziekan Wydziału dr Renata Rozbicka, a także koordynatorka podpisania umowy o współpracy dr Magdalena Makowska, która jest lingwistką i pracuje w Katedrze Filologii Germańskiej UWM, w Olsztynie.

Czytaj więcej: 6 kwietnia 2017 – jedyny...

Zmiana planu!

UWAGA!!!

Od 27 marca do odwołania zmiana planu lekcji.

Zobacz w dzienniku elektronicznym lub pobierz pdf.
.

Dlaczego kawa się nadawa? Skąd tak wielka popularność kryminałów w XXI wieku?

Te pytania były tylko jednymi z wielu innych, na które młodzież I LO pragnęła poznać odpowiedzi. Aby je odnaleźć, 16 marca 2017 roku wybrała się do Olsztyna aby posłuchać niezwykle absorbujących wykładów na Wydziale Humanistycznym UWM. Warto podkreślić, iż jest to już kolejna, III edycja "Czwartków z Humanistyką".

Czytaj więcej: Dlaczego kawa się nadawa?...

Konsultacje planowanej modernizacji bazy sportowej szkoły

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat modernizacji sali gimnastycznej oraz budowy boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Kościuszki 29 w Olecku.

Obiekty będą przeznaczone do wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji. Obiekty po zajęciach lekcyjnych zostaną udostępnione uczniom szkoły, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom powiatu, turystom oraz osobom związanym z klubami i stowarzyszeniami sportowymi. Zebranie opinii jest dla nas niezwykle istotne, bo to Państwo będziecie w przyszłości korzystać z tego miejsca.

Czytaj więcej: Konsultacje planowanej...

Udane wyjście na pizzę

phoca thumb m pizza 1b2 007Dnia 22 grudnia w liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych pod tytułem „Świąteczna bitwa na klasy”, którego zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1B2 z wychowawcą p. Robertem Smykiem. Zwycięstwo zagwarantowała im piosenka „Mistletoe” Justina Biebera. Klasa została nagrodzona wspólnym wyjściem na pizzę, które miało miejsce14 lutego. 

"Całą klasą wybraliśmy się na wygraną w konkursie pizzę do baru "U Czarnego". Po lekcjach z wielkim zniecierpliwieniem udaliśmy się na miejsce. W lokalu już czekały na nas gorące pizze i herbata. To wyjście było świetną okazją do zintegrowania się klasy i lepszego poznania się nawzajem. Był to mile spędzony czas, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo" – pisze Dominika Słomska z klasy 1b2.

Czytaj więcej: Udane wyjście na pizzę

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz