Współpracujemy:

 

Galeria: Historia, o której trzeba stale przypominać.

80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. W obchodach tej rocznicy wzięła udział społeczność I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Galeria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku w I LO im. Jana Kochanowskiego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. P. dyrektor Katarzyna Kamińska powitała uczniów, przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po tym p. starosta Marian Świerszcz wręczył Nagrody Starosty „Perła Powiatu Oleckiego”.

 

Galeria: Rok szkolny 2018/ 2019 zakończony.

19 czerwca 2019 r. zakończył się rok szkolny 2018/ 2019 w I LO w Olecku. Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali promocję do klas programowo wyższych. P. dyrektor Katarzyna Kamińska pogratulowała wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy uzyskali świadectwa z czerwonym paskiem, tzn. średnią ocen 4,75 i powyżej. Cieszy fakt, że wyróżnieni to liczna grupa wśród społeczności uczniowskiej. W tym roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

 1. Kamińska Urszula- 5,67
 2. Czajewska Emilia- 5.31
 3. Domasik Julia- 5,27
 4. Stankiewicz Róża Maria- 5,25
 5. Leonarczyk Kinga- 5,19
 6. Pieczulis Maciej- 5,00
 7. Myszkiewicz Miłosz- 5, 00
 8. Grygieńć Łukasz- 5,00
 9. Szeraszewisz Karolina- 5,00
 10. Smyk Weronika Roksana- 4,94
 11. Nowak Eryk Adam- 4,89
 12. Płazińska Wktoria- 4,89
 13. Nieszczerzewska Weronika- 4,88
 14. Jaroniec Aleksandra- 4,86
 15. Banas Elżbieta- 4,86
 16. Skorupska Weronika- 4,82
 17. Kabak Zuzanna- 4,81
 18. Murawski Kacper- 4,81
 19. Dąbek Bianka- 4,80
 20. Putra Marlena- 4,75
 21. Łapszys Bartosz- 4,75
 22. Jeglińska Gabriela- 4,75
 23. Kułak Sandra- 4,75
 24. Naruszewicz Emilia- 4,75.

Ponadto za najwyższą średnią ucz. Urszula Kamińska uzyskała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Pozostali uczniowie otrzymali jednorazowe stypendium- Nagrodę Dyrektora Szkoły. Wszystkim uczniom ze świadectwem z wyróżnieniem wręczono dyplom i nagrodę książkową. Rodzice tych uczniów otrzymali od Rady Pedagogicznej listy gratulacyjne. Rada Pedagogiczna przyznała też szereg dyplomów, wyróżnień i podziękowań uczniom, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, w pracy na rzecz szkoły, działali w wolontariacie i w inny sposób rozsławili imię szkoły. Wychowawcy rozdali swoim wychowankom świadectwa i życzyli bezpiecznych i udanych, pięknych wakacji.

    Całe społeczności szkolnej-  zdrowych i słonecznych wakacji :) :) Hip hop hura- wakacje !!!!

                                                                 Mariola Pezowicz

Galeria: Sukcesy w „Kangurze Matematycznym”

12 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Wśród nagrodzonych byli uczniowie I LO w Olecku: Michał Złotnik (3a) uzyskał wyróżnienie i II miejsce w rejonie ełckim w kategorii Student 2, Błażej Gałkowski (2a) również dostał wyróżnienie i II miejsce w rejonie ełckim w kategorii Student 1 oraz Jakub Dzikielewski (1a) także otrzymał wyróżnienie w kategorii Junior 2. To była ich kolejna przygoda z „Kangurem”.

Szkolnym koordynatorem konkursu była Barbara Domysławska, a nauczycielem nagrodzonych – Elżbieta Guziejko

Galeria: Certyfikat tutorski

   

JESTEŚMY PIERWSI W POLSCE PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ!

31 maja dyrektor szkoły Katarzyna Kamińska odebrała we Wrocławiu certyfikat tutorski uzyskany przez nasze liceum. Tym samym dołączyliśmy do prestiżowego  grona wyższych uczelni i szkół legitymujących się przygotowaniem do prowadzenia zajęć metodą  tutoringu.

Galeria: Dzień Otwarty w I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku w dniu 04 czerwca 2019 r. zorganizowało „Piknik u Jana”. Do szkoły zostali zaproszeni uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich wychowawcy i nauczyciele. Przybyło ponad 250 gości. Liceum przygotowało grę terenową, która zawierała szereg konkurencji związanych z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego: znajdź Czarnolas w Google.maps, chronologiczne wydarzenia z życia Jana, rozpoznaj Jana, puzzle Kochanowski, ukryci Kochanowscy, zwierzęta we fraszkach poety i inne.

Galeria: EXCELLENCE

30 maja 2019 r. już po raz szósty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbył się prestiżowy powiatowy konkurs znajomości języka angielskiego EXCELLENCE. O godzinie 10 rano, w ławkach auli liceum zasiadło blisko 80 uczniów III klas gimnazjum, 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz uczniowie naszego liceum. Musieli zmierzyć się z  różnym rodzajem zadań – zamkniętymi i otwartymi, począwszy od poziomu A2 aż po C1. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach dostosowanych do odpowiedniej grupy wiekowej.

W sobotę 25 maja odbył się kolejny otwarty dzień w naszej szkole. Od godziny 10.00 obecni uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej z całego regionu mieli okazję zwiedzić placówkę I LO. Przy wejściu na naszych gości i ich rodziców czekały drobne upominki oraz ulotki. Poszczególne grupy były oprowadzane przez licealistów, którzy udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania. Po wycieczce po salach lekcyjnych wszyscy udali się do auli na prezentację dotyczącą szczegółów życia naszej szkolnej społeczności. Następne przyszedł czas na zabawę    w kalambury oraz „Jaka to melodia?”. W trakcie trwania całego przedsięwzięcia goście mogli korzystać z kawiarenki, gdzie czekały na nich ciastka i popcorn oraz ciepła herbata na zamówienie. Dzień otwarty zakończył się o godzinie 12.00.

Artykuł napisała Róża Maria Stankiewicz kl. IIc