Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

futu re WARTO PRZECZYTAĆ

"Futu.re

Autor: Dmitry Glukhovsky

Pesymistyczna wizja przyszłości w nowej powieści autora kultowego „Metra 2033”.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

6 kwietnia 2017 – jedyny taki czwartek w województwie Warmińsko-Mazurskim, bo to "Czwartek z Humanistyką" w I LO

phoca thumb m img 5534Tak, tak to właśnie 6 kwietnia stał się długo oczekiwanym czwartkiem przez licealistów ze szkoły, której patronem jest J. Kochanowski. Kiedy już wszystko dzięki Elżbiecie Guziejko i Emilii Przemielewskiej było dopięte na ostatni guzik, dokładnie chwilkę po 9 do szkoły przyjechali jakże zacni goście - przedstawiciele Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie. Zostali on powitani i niezwykle serdecznie przyjęci przez społeczność uczniowską. Kwiaty otrzymała Pani Prodziekan Wydziału dr Renata Rozbicka, a także koordynatorka podpisania umowy o współpracy dr Magdalena Makowska, która jest lingwistką i pracuje w Katedrze Filologii Germańskiej UWM, w Olsztynie.

Czytaj więcej: 6 kwietnia 2017 – jedyny...

Zmiana planu!

UWAGA!!!

Od 27 marca do odwołania zmiana planu lekcji.

Zobacz w dzienniku elektronicznym lub pobierz pdf.
.

Dlaczego kawa się nadawa? Skąd tak wielka popularność kryminałów w XXI wieku?

Te pytania były tylko jednymi z wielu innych, na które młodzież I LO pragnęła poznać odpowiedzi. Aby je odnaleźć, 16 marca 2017 roku wybrała się do Olsztyna aby posłuchać niezwykle absorbujących wykładów na Wydziale Humanistycznym UWM. Warto podkreślić, iż jest to już kolejna, III edycja "Czwartków z Humanistyką".

Czytaj więcej: Dlaczego kawa się nadawa?...

Konsultacje planowanej modernizacji bazy sportowej szkoły

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat modernizacji sali gimnastycznej oraz budowy boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Kościuszki 29 w Olecku.

Obiekty będą przeznaczone do wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji. Obiekty po zajęciach lekcyjnych zostaną udostępnione uczniom szkoły, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom powiatu, turystom oraz osobom związanym z klubami i stowarzyszeniami sportowymi. Zebranie opinii jest dla nas niezwykle istotne, bo to Państwo będziecie w przyszłości korzystać z tego miejsca.

Czytaj więcej: Konsultacje planowanej...

Udane wyjście na pizzę

phoca thumb m pizza 1b2 007Dnia 22 grudnia w liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych pod tytułem „Świąteczna bitwa na klasy”, którego zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1B2 z wychowawcą p. Robertem Smykiem. Zwycięstwo zagwarantowała im piosenka „Mistletoe” Justina Biebera. Klasa została nagrodzona wspólnym wyjściem na pizzę, które miało miejsce14 lutego. 

"Całą klasą wybraliśmy się na wygraną w konkursie pizzę do baru "U Czarnego". Po lekcjach z wielkim zniecierpliwieniem udaliśmy się na miejsce. W lokalu już czekały na nas gorące pizze i herbata. To wyjście było świetną okazją do zintegrowania się klasy i lepszego poznania się nawzajem. Był to mile spędzony czas, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo" – pisze Dominika Słomska z klasy 1b2.

Czytaj więcej: Udane wyjście na pizzę

Przed feriami - spotkanie ze sztuką i zimą

phoca thumb m img 20170120 101500Ostatni dzień semestru wydawał się zbyt atrakcyjny, by spędzać go w szkole, dlatego klasy 1B2 i 1A rozpoczęły ferie już w piątek 20.stycznia od wyprawy do Suwałk.

Najpierw była lekcja sztuki w Muzeum Okręgowym. Do marca prezentowana jest tam wyjątkowa wystawa – malarstwa, grafik i fotografii Zbigniewa Beksińskiego ze zbiorów muzeum w Sanoku. Tak bogatej ekspozycji tego artysty próżno szukać w naszym regionie, więc jest to niebywała okazja poznania jednego z najgłośniejszych twórców współczesnych, o który głośno także za sprawą filmu i biografii. Dla wielu z uczniów było to pierwsze spotkanie ze sztuką abstrakcyjną.

Czytaj więcej: Przed feriami - spotkanie...

Świąteczna bitwa na klasy

phoca thumb m koledowanie 2016 040Dnia 22 grudnia w naszym liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych. Impreza ta odbywa się od kilku lat w ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem i jest świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i wprowadzenia świątecznej atmosfery przed wigiliami klasowymi.

Rozpoczęło się od występu klasy 2B2w piosence „LastChristmas”, której wykonanie przyniosło tej klasie zwycięstwo w zeszłorocznym konkursie. Potem rozpoczęła się część konkursowa. W tym roku uczniowie przygotowywali się do śpiewania pięciu piosenek- trzech w języku angielskim, jednej w języku rosyjskim i jednej w języku niemieckim.

Czytaj więcej: Świąteczna bitwa na klasy

Jasełka

phoca thumb m img 3903Święta, to czas niezwykły i wyjątkowy, czas dobroci, refleksji, nad tym, co ważne, istotne a zarazem niedoścignione. W Boże Narodzenie próbujemy odnaleźć w sobie motywację oraz ogromną dawkę cierpliwości w dążeniu do spełnienia wyznaczonych przez nas celów.

Dnia 16. grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Uczniowie pierwszych i drugich pod kierownictwem Pani Barbary Zdanewicz przygotowali przepiękne przedstawienie na temat Narodzin Chrystusa. W świątecznej, pełnej radości atmosferze oczekiwaliśmy na cud Boży. W przedsięwzięcie zaangażowany był również chór, który miał za zadanie wprowadzić nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: Jasełka

Uczennice I LO nagrodzone w konkursie plastycznym

Na początku grudnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Mroczny świat” organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Agata Julia Prosińska z kl. 2 B2, natomiast Joanna Buchowska z kl. 1 A otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz