Współpracujemy:

 

Galeria: Święto matematyki w I LO!

14 marca 2019 roku już po raz kolejny uczniowie I LO obchodzili Dzień Liczby Pi. Uczcili w ten sposób rok 2019,  ustawowo uchwalony Rokiem Matematyki. Udekorowali szkołę w rozwinięcia dziesiętne liczby PI, plakaty, balony, upiekli ciasteczka polukrowane symbolem Pi. Zebrani wzięli także udział w gali rozdania nagród w kolejnej edycji konkursu fotograficznego  „Matematyka w obiektywie”. Uroczystość rozpoczął Burmistrz Olecka Pan Karol Sobczak, który również odniósł się do królowej nauk. Galę uświetniła także obecność Pani Urszuli Nejfert Naczelnika Wydziału Edukacji , Kultury, Sportu i Promocji oraz dwóch Pań- Eligii Bańkowskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza  w Olecku oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika - Pani Barbary Taraszkiewicz.

1 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyła się wieczorna impreza dla młodzieży. Do szkoły zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Początkowo uczniowie zapraszani byli do pracowni,  w której nauczyciel I LO opowiadał o szkole, pokazywał prezentację bazy oraz profili na ten rok. Zaproszeni ósmoklasiści i gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć także film promocyjny. Goście rejestrowali swoje drużyny, aby móc wziąć udział w zmaganiach konkursowych. Zawody rozgrywano w kategoriach: muzyka, gry komputerowe, seriale i sport. Odbyła się projekcja filmów. W nowo utworzonej kawiarence na uczestników czekał poczęstunek- ciasta, słodkie babeczki przygotowane przez uczennice I LO  i popcorn, który można było jeść  w trakcie seansów. Warto podkreślić, iż jedna sala była przeznaczona dla widowni komedii romantycznej, natomiast w innym pomieszczeniu odbywała  się projekcja filmu grozy.  W sali informatycznej  rozgrywki Fruit Ninja- komputerowej gry zręcznościowej polegającej  na przecinaniu  jak największej ilości  owoców, które wyrzucane są z dołu ekranu także znalazły swoich zwolenników. Za każde udane cięcie gracz dostawał  punkty. Można było także podziwiać efekty zajęć z robotyki,  a także wziąć udział w kalamburach.

Ósmoklasisto! Gimnazjalisto!

Jeśli chcesz poznać bliżej pracę szkoły, zwiedzić oraz porozmawiać …masz niepowtarzalną okazję!

-Przyjdź grupą! ,

-Zobacz!,

-Weź udział w zmaganiach konkursowych!

W programie:

-quizy z wiedzy o serialach, grach komputerowych, muzyce, sporcie;

-pokój gier , sale filmowe, koncert zespołu Syndrom,  popcorn, ciacha, dużo pozytywnych emocji!

Termin 1 marca 2019

Start 18.00 …Koniec 22.00

Miejsce I LO w Olecku

            Wszelkie atrakcje wieczoru w I LO skierowane są do ósmoklasistów i gimnazjalistów za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej oraz zgody rodziców.

Zgoda na udział w Nocy w Liceum:

 

     Uczniowie klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku oraz uczniowie drugiej klasy Społecznego Liceum STO w Olecku spotkali się 13 lutego 2019 r. z Prezydentem miasta Ełk panem Tomaszem Andrukiewiczem. Spotkanie było bardzo inspirujące. Pan Prezydent przekazał młodzieży wiele cennych rad i wskazówek, opowiedział o wybranych zadaniach wykonanych na rzecz miasta podczas piastowania Urzędu Prezydenta. Podkreślił też znaczenie wykształcenia oraz innych ważnych wartości w życiu człowieka.

 

 

 

 

 

      

Zmagania plastyczne miały na celu przedstawienie lat 20 i 30. Talent naszej uczennicy jest ogromny i nie tylko my się na nim poznaliśmy! Na uwagę zasługuje także zdjęcie stylizowane na czasy międzywojenne, wykonane przez uczennicę pierwszej klasy Magdalenę Dobruch ( IV miejsce).  W konkursie  brały udział jeszcze dwie reprezentantki naszego LO - Martyna Putra i Angelika Salwa  . Zdecydowały się na recytację dwóch utworów. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i trzymamy za nich kciuki w kolejnych 

zmaganiach.

Opiekunowie :E. Przemielewska i M. Pezowicz.

 

15 lutego odbyły się w Starostwie Powiatowym  eliminacje Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.
I LO im. Jana Kochanowskiego zajęło tym razem drugie miejsce. Uczniowie naszej szkoły po trzech konkurencjach z pożarnictwa, ruchu drogowego i pierwszej pomocy byli na pierwszym miejscu. Z pożarnictwa i ruchu drogowego uzyskali maksymalną ilość punktów czyli odpowiednio- 3 i 4. Z pierwszej pomocy stracili tylko punkt i stanęli przed następnym zadaniem czyli pytaniami z szeroko pojętej Obrony Cywilnej. Tu można było zdobyć więcej punktów niż w pozostałych konkurencjach razem wziętych.

Niestety nasi reprezentanci- Patryk Kozłowski z IB i Kacper Murawski z IA musieli uznać wyższość drużyny z ZST.  Zwycięzcy w ubiegłym roku zajęli 5 miejsce w województwie, więc łatwo nie było. Życzymy im powodzenia w finale!

Galeria: Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

W dniu 6 lutego 2019 r. w I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs „Sudoku. Lubię to!”.

I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku było organizatorem konkursu, a partnerami - Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Olecku.