Współpracujemy:

 

24 czerwca, data, którą niektórzy zapamiętają choć na chwilę. A dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. To już kolejna edycja imprezy plenerowej organizowanej w I LO w Olecku, poświęconej Patronowi szkoły. Dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie, nie tylko zapraszają przemiłych gości - okoliczne gimnazja wraz z opiekunami, ale także integrują się, biorąc udział w różnych konkurencjach, zarówno sportowych, jak i sprawdzających wiedzę z wielu dziedzin.

W tym roku do rywalizacji „Tour de Czarnolas” - stanęło siedem 5-cio osobowych zespołów. Były to reprezentacje poszczególnych klas I LO i gości Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1. Tym bardziej jest nam miło, że zaproszenia nie pozostały bez odzewu. Pośród konkurencji warto wymienić np. poszukiwania zagubionych przez Jana Kochanowskiego monet przy pomocy wykrywacza metalu, przyszywanie oderwanych guzików Mistrza z Czarnolasu na czas oraz wyszukiwanie innych szkół imienia patrona I LO w sieci.

Po tzw. grze terenowej wszyscy spotkali się przy wspólnym „biesiadnym stole”- grillu. Imprezę zwieńczyło wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie - reprezentacji klasy 1A I LO. Po dogrywce pokonali oni drużynę z klasy IC. Skład zwycięskiej drużyny to: Kacper Barszczewski, Mateusz Biszewski, Przemysław Tomczyk, Brygida Wądołowska, Kinga Jankowska. Mamy nadzieję, że przyszły rok okaże się jeszcze bardziej urodzajny w uczestników.