november 9

Autor: Colleen Hoover

Opowieść o pisarzu, jego muzie i wybaczeniu.

9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…

 „November 9” to historia nieco nostalgiczna, romantyczna, zabawna i wyjątkowo angażująca emocjonalnie. Narracja prowadzona jest z perspektywy obojga bohaterów, książka napisana lekkim i przyjemnym stylem, wciąga czytelnika od pierwszej strony, a zakończenie może zaskoczyć.

„Ponieważ jeśli kogoś kochasz, to chcesz, by ten ktoś stał się jak najlepszy. I choć łamie mi to serce, najlepsza będziesz wtedy, gdy nie będziesz ze mną.”