Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

Galeria: LICEALIADA

Dosłownie worek medali zdobyli nasi lekkoatleci w pierwszych w tym roku szkolnym Mistrzostwach Województwa W-M Zrzeszenia SZS w Lekkiej Atletyce. Spośród 14 naszych reprezentantów wszyscy stanęli co najmniej na podium. Trzykrotnie  bezkonkurencyjny był Kacper Murawski (skok w dal, biegi: na 400 m. i sztafeta 4x100),  po dwa złote medale wywalczyli:  Patryk Kozłowski (złoty medal w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem) i Aleksy Bulanda  w biegach – na 100 m. i sztafecie 4x100 oraz medal srebrny w pchnięciu kulą. Bardzo dobrze spisali się nasi pozostali lekkoatleci. W kategorii dziewcząt złote medale zawisły na szyi  Wiktorii Mokickiej (skok wzwyż), Amelii Ropel (bieg na dystansie 400 m) i Laury Gajdzińskiej (100 m).  Srebrny medal na dystansie 100 m zdobyła Kaja Selwocka.

W grupie  mężczyzn złote medale dla Filipa Drażby (1500 m), Michała Chodkiewicza (800 m),  Igora Borysa (200 m),  dwa Miłosza Zackiewicza (skok wzwyż, sztafeta 4x100) oraz w sztafecie 4x100 m  - Norbert Szwajca. Medale z kruszcu srebrnego wywalczyli: Filip Bożewicz (skok w dal, bieg na 200 m), Michał Kumkowski-Leonarczyk (100 i 400 m).

Opiekunami naszych sportowców są nauczyciele wychowania fizycznego – Robert Smyk i Wojciech Pilichowski  (który dodatkowo pełnił funkcję sędziego startowego).

 Sportowcom dziękujemy za super wyniki i życzymy dalszych sukcesów !!!

W tym roku także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku mają w swoich szeregach perełki. I to aż 4!

Te prestiżowe nagrody otrzymali :

Andżelika Dobrzyń ucz. kl. III c

Dominika Wojciechowska , także ucz. kl. III c

Natalia Hatalska, ucz. kl. II d

Filip Drażba, ucz. kl. III b

      

Warto podkreślić, iż są to wyróżnienia za osiągnięcia sportowe- karate Kyokushin oraz pływanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     

W dniach 20-22 listopada br. oleckie obiekty sportowe  MOSiR gościły  uczniów szkół średnich na zawodach finałowych o Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Galeria: PIŁKARKI RĘCZNE I LO w OLECKU

Dnia 18 listopada 2019 roku w hali Lega w Olecku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce ręcznej dziewcząt SZS Licealiada 2019 „Moje boisko Orlik 2012”. Zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy I LO w Olecku a ZSKŚiA Giżycko. Był to mecz bardzo wyrównany, a dziewczyny z dwóch drużyn walczyły o każdą bramkę. Zakończył się on remisem 11:11, a o wygranej przesądziły rzuty karne. Nasza niezawodna bramkarka Katarzyna Przeździecka obroniła wszystkie karne, co spowodowało zwycięstwo z ZSKŚiA Giżycko.

Galeria: MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE

Zawody o mistrzostwo naszej szkoły odbyły się w dniach 12.11. – 15.11. 2019  w  sali sportowej na trzech boiskach.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały dziewczęta. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba   9 drużyn: I B, I C, I D, I E, I F, II A, II B, II C, III A,  III C, które rywalizowały w trzech grupach. Do półfinału dotarły zespoły : II B  (kpt. Anita Olenkiewicz), I D ( kpt. Natalia Hatalska), III C (Karolina Szeraszewicz), I F (Alicja Szarnecka).  Mistrzyniami szkoły została klasa II B pewnie wygrywając z II A  2:0. Trzecie miejsce zdecydowanie dla III C,  która wygrała  z debiutantkami z klasy I F  2:0.

    

   

10 października 2019 r. odbył się półfinał wojewódzki dziewcząt w piłce nożnej w zawodach z cyklu: „Moje boisko - Orlik 2012”.

  

     

Znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. Dnia 17 września 2019 r. na stadionie ze sztuczną murawą (MOSiR) odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców (turniej z cyklu: ”Moje boisko- Orlik 2012).

10 grudnia br. na basenie hali „Lega” w Olecku  odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia SZS w Pływaniu. Nasza drużyna w składzie: Michał Rutkowski (III A), Błażej Gałkowski, Bartosz Biszewski (II A), Filip Drażba (I B), Rafał Jobczyński i Seweryn Zaniewski (I C) po absolutnej dominacji (w tym roku) w  powiecie  i III miejscu w województwie (w roku ubiegłym) liczyła  co najmniej na podium.  Wyszło zdecydowanie lepiej i po raz pierwszy w historii szkoły chłopcy mogli świętować mistrzostwo województwa!

Początkowo organizatorzy (olecki MOSiR)  przeprowadzili starty indywidualne na dystansie 50 m.  Michał zajął  I miejsce w stylu motylkowym (delfin)  natomiast Filip  nie miał sobie równych w klasyku (popularnie nazywanym żabką). Bardzo dobrze popłynęli pozostali – Błażej Gałkowski był drugi w stylu dowolnym (kraul) a Bartosz Biszewski trzeci  na grzbiecie. Popisowo na koniec zawodów nasi panowie popłynęli w sztafecie 6*50 m stylem dowolnym. Prowadzili od początku do końca i z  czasem 2’56’85  pokonali drugą szkołę w klasyfikacji I LO z Giżycka  (ponad 5 sekund)  i ZS z Ełku  12 sekund – III miejsce. Zawodnicy zostali udekorowani medalami i dyplomami oraz okazałym pucharem mistrzowskim dla drużyny.