radio armageddon

 

Autor: Jakub Żulczyk

Przejmujący obraz zbiorowej samotności.

„Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.

Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli, natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.”

 Wykreowany przez Żulczyka świat współczesnej popkultury jest bardzo depresyjny – zagubieni, niemający celu w życiu młodzi ludzie, do tego plastyczny i brutalny język, brak tematów tabu, egzaltacja i krzyk. Krótko mówiąc – propozycja dla fanów mocnej literatury.

"Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic."