Współpracujemy:

 

1 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyła się wieczorna impreza dla młodzieży. Do szkoły zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Początkowo uczniowie zapraszani byli do pracowni,  w której nauczyciel I LO opowiadał o szkole, pokazywał prezentację bazy oraz profili na ten rok. Zaproszeni ósmoklasiści i gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć także film promocyjny. Goście rejestrowali swoje drużyny, aby móc wziąć udział w zmaganiach konkursowych. Zawody rozgrywano w kategoriach: muzyka, gry komputerowe, seriale i sport. Odbyła się projekcja filmów. W nowo utworzonej kawiarence na uczestników czekał poczęstunek- ciasta, słodkie babeczki przygotowane przez uczennice I LO  i popcorn, który można było jeść  w trakcie seansów. Warto podkreślić, iż jedna sala była przeznaczona dla widowni komedii romantycznej, natomiast w innym pomieszczeniu odbywała  się projekcja filmu grozy.  W sali informatycznej  rozgrywki Fruit Ninja- komputerowej gry zręcznościowej polegającej  na przecinaniu  jak największej ilości  owoców, które wyrzucane są z dołu ekranu także znalazły swoich zwolenników. Za każde udane cięcie gracz dostawał  punkty. Można było także podziwiać efekty zajęć z robotyki,  a także wziąć udział w kalamburach.

Zwieńczeniem wieczoru  był koncert zespołu „Syndrom”, w skład którego wchodzą: 
Kuba Śliwiński (uczeń I LO)  - gitara elektryczna, wokal, 
Bartłomiej Śliwiński – perkusja, wokal,
Eryk Czaplejewicz – saksofon, klawisze, wokal.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców cyklu quizów tematycznych. Jednym ze sponsorów nagród była nasza absolwentka- pisarka, Agata Julia Prosińska, która przygotował kilka swoich książek z autografem. Rywalizację wygrał zespół „Kejefsja” w składzie: Natalia Hatalska, Ewa Łapucka, Filip Szmyt, Filip Drażba.

Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami! Podziękowania należą się także uczniom I LO, bez których żadne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe!

Galeria: Noc w liceum- podsumowanie!