Współpracujemy:

 

Galeria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku w I LO im. Jana Kochanowskiego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. P. dyrektor Katarzyna Kamińska powitała uczniów, przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po tym p. starosta Marian Świerszcz wręczył Nagrody Starosty „Perła Powiatu Oleckiego”.

Nagrodę w formie finansowej oraz pamiątkową statuetkę otrzymali: za szczególne osiągnięcia w nauce- ucz. Urszula Kamińska i ucz. Elżbieta Banas, za wybitne osiągnięcia sportowe- ucz. Błażej Gałkowski i ucz. Weronika Smyk.

W tym roku szkolnym do naszego liceum licznie przybyli uczniowie do klas pierwszych- są to absolwenci gimnazjów oraz absolwenci szkół podstawowych. Utworzono 6 oddziałów klas pierwszych, w których łącznie będzie pobierało naukę 150 uczniów. Rozpoczynający naukę uczniowie złożyli przyrzeczenie, że godnie będą reprezentowali szkołę. Tym samym zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej I LO. Wychowawcami klas pierwszych zostali: p. Robert Smyk – kl. I A, p. Iwona Milczarek – kl. I B, p. Elżbieta Gogacz- kl. I C, p. Marta Bielenica- kl. I D, p. Teresa Woźniak- kl. I E, p. Mieczysława Tołstołucka- kl. I F.

Następnie wszyscy zebrani na sali uczcili minutą ciszy pamięć p. Jana Suchanka- zmarłego emerytowanego nauczyciela matematyki i informatyki naszego liceum. Wprowadzał On w tajniki wiedzy matematycznej naszych licealistów oraz studentów Studium Nauczycielskiego w Olecku.

Na zakończenie uroczystego apelu p. Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wysokich osiągnięć w nauce, szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, życząc im dobrego startu na nowym etapie edukacji i osiągania jak najlepszych wyników. Później odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Całej społeczności szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

Mariola Pezowicz