Zawody wędkarskie
14 czerwca 2026
Bez kategorii
W dniu 12.06.2026r. nad jeziorem Olecko Wielkie odbyły się II Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku w wędkarstwie spławikowym o Puchar Dyrektora LO.
Celem wydarzenia była popularyzacja wędkarstwa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań związanych z przyrodą oraz promowanie aktywnego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego. Zawody przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji, wzajemnego szacunku i dobrej zabawy.
Po odprawie technicznej oraz losowaniu stanowisk uczestnicy rozpoczęli dwugodzinne zmagania metodą spławikową. W trakcie rywalizacji zawodnicy wykazali się dużą cierpliwością, umiejętnościami oraz znajomością zasad wędkarskich.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali współorganizatorzy i sędziowie z Polskiego Związku Wędkarskiego Koło „Okoń” w Olecku
Po zakończeniu rywalizacji dokonano ważenia złowionych ryb i wyłoniono zwycięzców.
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Główną nagrodę – Puchar Dyrektora I LO w Olecku otrzymała Klaudia Andryszczyk.
Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1. Klaudia Andryszczyk kl. IIIc
2. Amelia Sienica kl. IIa
3. Izabela Domel kl. IIa
II Mistrzostwa I LO w Olecku w Wędkarstwie Spławikowym okazały się udanym przedsięwzięciem, które po raz kolejny zgromadziło młodzież zainteresowaną wędkarstwem. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.
Krzysztof Krajewski

