Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

jacek Kaczmarski to moja droga WARTO PRZECZYTAĆ

"Jacek Kaczmarski. To moja droga"

Autor: Krzysztof Gajda

Historia barda Solidarności, szalonego romantyka i niespokojnego ducha.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

SUKCESY uczniów I LO w konkursach matematycznych!

phoca thumb m konkurs mat 02      W tym roku tradycyjnie już uczniowie brali udział w konkursach matematycznych. Czas na podsumowanie ich rezultatów. Osiągnęli w nich wysokie wyniki w kraju, województwie i rejonie. Mamy wśród nich laureata, jak też trzech uczniów, którzy zdobyli indeksy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Cieszy bardzo fakt, że są wśród nich dwie uczennice z klasy drugiej.

 I. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”
  1. Michał Złotnik – ucz. klasy 1a – laureat
  2. Magdalena Dąbrowska, Magdalena Piotrowska, Aleksander Krupa – kl. 2a – finaliści etapu centralnego.

Czytaj więcej: SUKCESY uczniów I LO w...

6. miejsce w krajowym finale europejskiej VII edycji konkursu Młodzież w Lasach Europy-YPEF- 2017

logo ypef port24.05.2017 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbył się finał krajowy europejskiego konkursu YPEF. Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 trzyosobowych zespołów z różnych szkół w Polsce. Drużyna naszej szkoły zajęła 6. miejsce, pokonując szkoły dwujęzyczne i technika leśne. Test nie należał do łatwych i zgodnie z formułą konkursu był w języku angielskim.

Dziękujemy zespołowi za zaangażowanie i uzyskanie dobrego wyniku.

Czytaj więcej: 6. miejsce w krajowym...

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

foxOgólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od kilku lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w konkursie „FOX”, w tym roku odbyła się jego XVII edycja. W tym roku do konkursu przystąpiło 24 uczniów z I-III klasy naszej szkoły.

 

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Języka...

Konkurs Excellence

phoca thumb m 20170510 103833Dnia 11 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs Excellence, skierowany do uczniów gimnazjów i I LO w Olecku. W konkursie tym wzięło udział ponad 40 osób. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość gramatyki, słownictwa, jak również wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu i zwycięzców poznamy pod koniec maja. Zostaną umieszczone na stronie www.excellence.lo.olecko.pl.

 

Czytaj więcej: Konkurs Excellence

Kolejny finał w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea” z udziałem uczniów I LO

phoca thumb m pangea1Już po raz kolejny uczniowie I LO wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”. W tym roku wzięło udział ok. 13 tyś. Uczestników sz kół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu finałowego z liceów przeszło 158 uczestników. Warto podkreślić, iż patronatem merytorycznym jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Czechach i Węgrzech.

Celem jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

Czytaj więcej: Kolejny finał w...

Jesteśmy w finale!

logo ypef portDrużyna w składzie: Barbara Kamińska, Karolina Warsewicz i Hubert Jachimski zostali zakwalifikowani do finału krajowej VII edycji Międzynarodowego Konkursu YPEF „Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy”. Zadaniem młodzieży było wspólne wykonanie prezentacji na temat „Forestfireprotection in Poland and Europe.” Ich praca została oceniona bardzo wysoko, dzięki czemu spośród ponad 100 startujących zespołów znaleźli się w finale.

Czytaj więcej: Jesteśmy w finale!

Pierwszy raz w wymarzonym zawodzie

phoca thumb m received 132269574114759427.04.2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku pod okiem koordynatora pani Teresy Woźniak odbyła się 14. edycja Dnia Przedsiębiorczości.

Młodzież udała się do niemal 30 przedsiębiorstw i instytucji na terenie gminy Olecko. Licealiści, zgodnie ze swoimi ambicjami, marzeniami i chęcią odkrywania, sami wybierali zawody, w które chcieli się wcielić i spróbować swoich sił na stanowisku pracy. Przyszli kandydaci na studia spędzili swój Dzień Przedsiębiorczości począwszy od Komendy Powiatowej Policji po kancelarie adwokackie, studia urody, kliniki weterynaryjne, banki, hotele, Urząd Skarbowy czy przedszkola i szkoły oraz inne firmy i instytucje.
Szczególnie udanym spotkaniem była wizyta w miejscowym szpitalu "Olmedica", gdzie młodzież odkryła tajniki pracy na poszczególnych stanowiskach, między innymi na Oddziale Położniczym.

Czytaj więcej: Pierwszy raz w wymarzonym...

Lekcja angielskiego online ze Lwowem

onlineW środę 26 kwietnia 2017r. odbyła się lekcja języka angielskiego online z uczniami ze Szkoły Średniej nr. 98 we Lwowie. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I B2 naszej szkoły oraz uczniowie 10 klasy z Ukrainy. Zanim odbyło się spotkanie uczniowie wymienili się prezentacją, w której krótko przedstawili swój region, szkołę oraz klasę.

Pomimo problemów technicznych, udało im się wiele powiedzieć o sobie oraz zadać mnóstwo pytań dotyczących szkoły, zainteresowań oraz planów na przyszłość.

Czytaj więcej: Lekcja angielskiego online...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz